Az eszméimet nem cserélem – Városmajori Szabadtéri Színpad – Szabadtéri Színházak Találkozója

Helyszín: Balatonboglár

Nyáry Krisztián és Horváth János Antal darabjában irodalomtörténet és színház találkozik – az ebből született, időnként filmszerű, dinamikus, a 100 éves korszak képét megrajzoló előadásban megelevenedik az irodalom: megtapasztalhatjuk, hogy hús-vér emberek írták mindazt, ami ma kötelező olvasmány, akik ugyanúgy szerettek és gyűlöltek, mint akárki más, csak talán hangosabban.

A történetek kortárs zenei kísérettel szólalnak meg, vetített háttérrel. Egy igazi összművészeti produkciót láthatnak a nézők, mely egyszerre ríkat és nevettet meg.

„A Városmajor százéves története Magyarország viharos történelmének esszenciája. Írók és művészek, miniszterek és csavargók, hintáslegények és színpadi sztárok, megfigyeltek és titkosrendőrök találkoztak itt: nekünk csak össze kellett szednünk őket, és ha nem maradtak fenn a szavaik, akkor hangot adtunk nekik. Csak írás közben vált világossá egy összefüggés: mindahányszor, amikor a színház, a mozi vagy a kultúra más intézményei bezárni kényszerültek a Városmajorban, akkor szinte azonnal megjelentek a fegyverek, nyomukban az akasztófák és tömegsírok” – mesélt Nyáry Krisztián a darabról. Major tehát egy részről a kikapcsolódás, a szabad lélegzés, és az alkotás helyszíne is volt. A park tartozéka, a virágárus Majoros néni jól ismeri a környéken élő vagy dolgozó írók életét is: Ady Endre és Nemes Nagy Ágnes, Karinthy Frigyes és József Attila, Polcz Alaine és Babits Mihály, Molnár Ferenc és Kosztolányi Dezső neki mondják el titkaikat. Ő beleolvas a nála hagyott kéziratokba, de elsősorban nem a betűk, hanem az emberi sorsok érdeklik.

Mi is ez az előadás? Zenés revü? Történelmi utazás? Képes irodalomkönyv és parktörténet? Talán mind egyszerre.  A szereplők olykor kimondják, hogy a művészetnek nincs értelme, hiszen a szerelem elmúlik, az emberek nem tanulnak a történelemből, és időről-időre legyilkolják egymást. Az írók pedig többnyire belehalnak az egészbe. Máskor viszont az derül ki, hogy mégis van remény.

A Városmajori Szabadtéri Színpad saját előadása, az ősbemutató időpontja 2022. július 29-én volt.

Szereplők: Peremartoni Krisztina, Radnay Csilla, Ladányi Júlia, Szatmári Alíz an., Pál András, Mohai Tamás, Vizi Dávid, Dékány Barna, Benkő Nóra, Tóth Sándor és a Pesti Magyar Akadémia volt és jelenlegi tanítványai (Cserdi Zsolt, Varga Orsolya, Farkas Eunika, Fürnstall Fanni, Pogány Tamás, Rácz-Enzsöl Benedek, Borköles Bence, Szigyarto Johanna)

Rendező: Horváth János Antal
Zenekar: Farkas Virág Zazie (harmonika); Nedeczky Júlia (klarinét); Misik Zoltán (bőgő)
Zenei vezető: Farkas Virág Zazie
Díszlettervező: Szabó Márton István
Vetítéstervező: Karcis Gábor
Jelmeztervező: Jeli Sára Luca
Koreográfus: Molnár G. Nóra
A rendező munkatársa: Skrabán Judit

Jegyár: Normál szektor: 3.900 Ft | Prémium szektor: 5.900 Ft
Elővételi kedvezmény 2023. május 31-ig. | Online OTP és MKB SZÉP-kártyával is megválthatja jegyét előadásainkra!

A előadás hossza: 140 perc, egy szünettel
Játszóhely: KULTKIKÖTŐ – Balatonboglár (Árpád u. 17.)
Időpont: 
2023. jún. 24. (Szo) 20:30
Esőnap: 2023. jún. 25. (V) 20:30

A gördülékeny jegykezelés érdekében kérjük, online vásárolt jegyeit még érkezés előtt töltse le mobilkészülékére!
Az előadás a Szabadtéri Színházak Találkozója 2023-as programjának részeként valósul meg.
A program a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával jött létre.

Jegyvásárlás | Műsorlista | Gyerekelőadások | Jegyiroda

7

Kapcsolódó tartalmak

-