2017.02.09.

Agatha Christie, Gálvölgyi János, Benedek Miklós és Hajdú Steve az utolsó hétvégén

Augusztus 30-án, szombaton a 20.30-kor kezdődő És már senki sem, korábbi címe Tíz kicsi néger című bűnügyi komédiával zárja a nyári szezon esti előadásainak sorát a Kultkikötő

A krimi koronázatlan királynője, Agatha Christie egyik leghíresebb regényét a Játékszín állította színpadra parádés szereposztásban, a lehetséges áldozatok, akik közt talán a gyilkos is ott van: többek között Gálvölgyi János, Benedek Milós, Hajdú Steve, Németh Kristóf és Zsurzs Kati.

Az alábbiakban a Ványabácsi színházi blog kritikájából olvashatnak részleteket:

"Agatha Christie-nek mégsincs kihívója a krimi műfajában. Hogy az írónő a regényolvasók mellett a színháznézőket is meghódította, azt mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy Az egérfogó című színműve Londonban 1952 óta megszakítás nélkül látható. Az egyik legemblematikusabb Christie-regény, a Tíz kicsi néger színpadi adaptációja is világszerte sikeres…  

 Az ismert történet szerint tíz ember érkezik egy angol szigetre, ki munkát, ki baráti meghívást kap egy ismeretlentől. A vendéglátó azonban látszólag csak utasításain keresztül van jelen. A három nő és a hét férfi rövidesen rádöbben, hogy egy őrült csapdába estek, aki korábbi – megúszott – bűneikért próbálja levadászni őket, a bosszú stílusos angyala egy gyermekvers szerint halad a kivégzések módszertanában. Azonban a szigeten nem találnak idegent: a gyilkost tehát maguk között kell keresniük.

A három rövidebb felvonásban színpadra állított krimi története jó ütemben, üresjáratok nélkül halad előre, Galambos Attila színpadi szövege csak itt-ott modernizál, azt is ízléses mértékben teszi… Gálvölgyi János Wargrave bírója visszafogott, elegáns alakítás… Az előadás legjobbja maga a Játékszín igazgatója, Németh Kristóf. Az életművész Lombard kapitány szerepe talán a leginkább alkalmas a színészi sokszínűség megmutatására, Németh magabiztosan ugrik a laza hedonista nőcsábász karakteréből az akcióhős katonáéba, hol tenyérbe mászóan magabiztos, hol az életéért retteg…

A regényhez képest alternatív befejezés kétségtelenül színházbarátabb az eredetinél. Többet nem mondhatok, hiszen ez egy krimi…"

Jegyvásárlás